Кошик
1474 відгуків
"Медовый Рай"(наша компания предлагает широкий выбор ветеринарных и пчеловодческих препаратов)
+380973267924
+380666943081

Нозематоз медоносних бджіл.

Нозематоз медоносних бджіл.

Нозематоз медоносних бджіл. Хвороба дорослих робочих бджіл, маток і трутнів.

Хвороба може виникати у всіх зонах розведення медоносних і среднеиндий-ських бджіл при їх спільному утриманні на пасіках. Захворювання відзначають навесні, рідше — восени. Джерело зараження — хворі бджоли або матка. Спори паразита виділяються з екскрементами, які потрапляють на поверхню тіла бджіл, стільники з пергою і медом, стінки вулика, діафрагму, утеплювальний матеріал. Бджоли пасіки заражаються в наступних випадках: при тривалому утриманні їх у несменяемом вулику; перестановці старих непродезинфицированных рамок і стільників з кормом з хворих сімей до здорових; підсадженні у сім'ї маток, хворих нозематозом; блукання бджіл; бджолиному крадіжці; різними комахами, які мали контакт з інвазійних матеріалом; споживанні забрудненої води з трупами та фекаліями бджіл поїлки. Сприяючими факторами захворювання є: тривала зимівля; низька якість зимового корму (наявність паді, субтоксических доз отрутохімікатів); висока вологість повітря в зимівнику; несприятлива для літа бджіл погода; ослаблення сімей бджіл у результаті отруєнь, захворювань, спричинених збудниками іншої природи; порушення у годуванні (нестача білка в минулий сезон року, згодовування великої кількості цукру в зимівлю); комплектування пасіки в північних районах країни південними породами бджіл (кавказька, італійська). Зараження маток часто відбувається при утриманні їх у нуклеусах в період спарювання і при транспортуванні в маткових клітинках.

Діагноз. Припущення на нозематоз ґрунтується на наявності плям проносу на стінках вулика і сотах, масової загибелі бджіл, маток в кінці зими і навесні, поганому розвитку сімей бджіл в активний період. Для остаточного діагнозу в лабораторію надсилають не менш 50 загиблих бджіл (при загибелі сім'ї бджіл беруть із середнього шару підмору з дна вулика). Диференціальний діагноз. Нозематоз слід відрізняти від сальмонельозу, колібактеріозу, гафниоза, падевого токсикозу, незаразного проносу бджіл.

Заходи боротьби і лікування. У разі захворювання взимку проводять ранню виставку сімей бджіл із зимівника для очисного обльоту. З гнізд видаляють стільники, забруднені фекаліями. Бджіл пересаджують у чисті вулики. Зі старих гнізд переносять тільки стільники з розплодом, попередньо очистивши рамки. Сім'ї утеплюють і підгодовують цукровим сиропом. З лікувальних засобів при нозематозе застосовуютьНОЗЕМАЦІД (порошок) Агробіопромlink text. Вхідні до складу препарату активно-діючі речовини володіють широким спектром дії відносно збудника Nozema apis і змішаних бактеріальних хвороб бджіл, Нозематlink text Комплексний препарат, до складу якого входять — метронідазол, окситетрацикліну гідрохлорид, аскорбінова кислота і глюкоза, ЗДОРОВА БДЖІЛКАlink text, Нозетом (без антибіотика на травах) link text Входять до складу «Нозетома» активно-діючі речовини володіють широким спектром дії відносно збудника Nozema apis і змішаних бактеріальних хвороб бджіл. Фумагіллінlink text специфічний засіб для лікування нозематозу, захворювання медоносних бджіл, викликаного найпростішим Nosem apis Cander. Препарат застосовується навесні у недорозвинених бджолиних сімей. З профілактичною метою фумагіллін домішують до стимулюючого корму, (зазвичай навесні або наприкінці літа. )