Кошик
1474 відгуків
"Медовый Рай"(наша компания предлагает широкий выбор ветеринарных и пчеловодческих препаратов)
+380973267924
+380666943081

Кліщ у собаки. Видалення кліща і захист від кліщів.

Кліщ у собаки. Видалення кліща і захист від кліщів.

У природі існує безліч різновидів кліщів, але небезпека конкретно для собак несуть представники сімейства иксоидных. Саме вони є переносниками найпростіших паразитів – бабезий, які потрапляючи в кров тварини, розмножуються в еритроцитах, і провокують виникнення бабезіозу. Це інша поширена назва піроплазмозу. Бабезии розмножуються настільки швидко, що з'їдають так багато еритроцитів, що кров втрачає можливість виконувати свою функцію, і собака гине. Пироплазмоз (бабезіоз собак) набирає масовості з року в рік. Перші хворі собаки потрапляють у ветеринарні клініки відразу ж після настання теплої погоди і появи першої зеленої травички і листочків. Навесні реєструється найбільша кількість хворих, і спалах триває до літньої спеки. Осінь характеризується меншою кількістю хворих на бабезіоз тварин, але сама хвороба протікає набагато важче. Пироплазмоз у собак має гостру, підгостру, хронічну та латентну форми.
Виявити кліщ у собаки не завжди буває просто. Улюблені місця кліщів — голова, шия, вуха, або ноги. Чим довше кліщ знаходиться на тварину, тим вище шанс заразитися. Тому власники собак повинні оглядати своїх вихованців після кожної прогулянки в парку чи в лісі, і ретельно вичісувати шерсть. Як же все-таки витягнути кліщ у собаки, якщо він все ж таки був виявлений. Існує ряд правил, яких слід дотримуватися. По-перше, не впадати в паніку, це не піде на користь ні Вам, ні Вашому собаці. Серед порад, як витягнути кліща у собаки наступні. Потрібно капнути на тіло кліща спирт, одеколон, бензин або рослинне масло. Через кілька хвилин кліщ у собаки відпаде сам, або послабить хватку. Після цього необхідно акуратно, за допомогою пінцета, захопити виставлену назовні частина його тіла близько шкіри тварини, і здійснюючи обертальні з одночасним плавним потягуванням кліща вгору, витягнути його. Постарайтеся не відірвати йому голівку, оскільки залишаючись в шкірі, головка викличе запалення. Після видалення кліща обробіть ранку антисептиком. Після видалення кліща, від кліща необхідно позбутися. Кліщі не тонуть у воді, практично не піддаються висушування. Ні в якому разі не потрібно тиснути кліща, це може призвести до поширення переноситься ними інфекції. Найнадійніший спосіб знищення кліща у собаки — заспиртовать його, втопити у горілці. Можна спалити в закритій ємності.
Після проведеної процедури видалення кліща у собаки, необхідно стежити за станом здоров'я тварини. Таким чином, щоб не пропустити можливі симптоми прояву хвороби у собаки. Для гострого піроплазмозу характерні такі симптоми як загальна млявість і слабкість, втрата апетиту, підвищення температури, колір сечі стає зеленувато-коричневим аж до чорного кольору з домішкою крові, блідість слизових або жовтушність, збільшення селезінки і печінки, блювота і пронос, іноді з кров'ю, розвиваються судоми, наростає дихальна і серцева недостатність. Все це в сукупності або поодинці має змусити вас турбуватися і звернутися до ветеринара.
Слід пам'ятати, що якщо пироплазмоз не лікувати, то смертність досягає 98%. У продажу існує багато засобів від кліщів. Це різні спреї від кліщів, зоошампуни, краплі від кліщів і навіть нашийники від кліщів, які використовуються в якості профілактики. Захисні засоби від кліщів необхідно використовувати заздалегідь (за 2-3 дні до виходу на природу або від'їзду на відпочинок). Кошти від кліщів наносяться безпосередньо на шерсть і шкіру тварини. Спрей від кліщів застосовується для обприскування проти шерсті протягом кількох секунд до її легкого зволоження. Можно применять для обработки подстилки и предметов ухода. Для этого их опрыскивают аэрозолем в течение нескольких минут с расстояния 50 см. К средствам от клещей относится также пудра, которая применяется после того как животное вымыто и высушено. Тонкий слой пудры посыпается на волосяной покров и втирается против шерсти до самой кожи животного. После этого животное необходимо вычесать. Для лечения заразившейся собаки применяют лекарства, специфического действия, такие как беренил, азедин, верибен, имидосан, имизол и другие. Ці препарати вбивають паразитів, але мають також токсична дія, тому призначаються тільки ветеринарним лікарем в конкретних дозах.