Кошик
1474 відгуків
"Медовый Рай"(наша компания предлагает широкий выбор ветеринарных и пчеловодческих препаратов)
+380973267924
+380666943081

Як правильно підготуватися до сезону медозбору

Як правильно підготуватися до сезону медозбору


Перш за все, важливі медосборные умови, потім — клімат і погода, часто — кількість бджіл і завжди - майстерність бджоляра. Правильно вибрати тип вулика важливо саме для того, щоб пасічнику було легко і зручно працювати.

Пасіка повинна бути повністю забезпечена гніздовими і магазинними рамками. Гніздові соторамки повинні бути рівними, добре відбудованими, повністю придатними для засіву.

З моменту весняного обльоту бджіл до дати, коли можна буде розширювати гнізда вощиною, проходить близько місяця. У цей період сильним сім'ям дають чотири—шість рамок відбудованих стільників, які забезпечують постійний розвиток. Готову суш потрібно давати також у разі різкого появи нектару (паді). Якщо в цей час не виявиться вільних комірок для його збору, то хабарів буде використаний не повністю і в підсумку продуктивність сімей знизиться. Це ж відноситься до магазинних рамок.

В сумі у вуликах-лежаках на розширення медового магазину використовується 4-6 гніздових соторамок, в комбінованих вуликах і вуликах-лежаках— два комплекти надставочных рамок, а в багатокорпусних вуликах — один-два повністю укомплектованих корпусу.

Пасіка повинна бути готова до найвищим зборів, які, взагалі кажучи, трапляються нечасто.

На пасіці, крім того, потрібно мати запасні стільники, що полегшує відбір меду і підгодівлю бджіл.

При відборі меду вийняті рамки відразу ж замінюються густими, щоб не відкривати потім вулики ще раз (зменшується злодійство, менше переймаються бджоли). Запасні стільники дозволяють відкачувати мед не відразу після відбору стільників, а в зручний для бджоляра час. Потрібно тільки пам'ятати, що до моменту відкачування меду повинно пройти не більше 24-36 годин, причому стільники повинні зберігатися при температурі близько 30 ° С .

Великий запас стільників потрібен і для кормових надставок і завчасного приготування запасів, які потрібні у разі використання пізньої паді, вересу і навіть червоного конюшини, якщо пасіка повинна бути підготовлена до товарного використання ріпаку в наступному сезоні.

Для кормової надставки потрібно принаймні п'ять-шість запасних надставочных стільників (у багатокорпусному вулику — звичайних). На один лежак потрібно приготувати принаймні дві-три рамки запечатаних стільників.

Для утворення відводків з резервними матками і матками-помічницями також потрібні стільники.

У сумі на пасіці потреба в запасних соторамках може становити від 50 до 200 % числа соторамок, задіяних влітку у вуликах.

Недолік в сотах гостріше всього спостерігається в період розширення пасіки. В цей час окуповується навіть підгодівля бджіл з метою прискорення відбудови стільників. На пасіці, де число сімей залишається постійним, відбудування стільників проводиться бджолами протягом сезону.