Корзина
1474 отзыва
"Медовый Рай"(наша компания предлагает широкий выбор ветеринарных и пчеловодческих препаратов)
+380973267924
+380666943081
  • "Медовый Рай"
  • Новости
  • Як розводити бджіл, щоб підвищити рентабельність виробництва продукції бджільництва

Як розводити бджіл, щоб підвищити рентабельність виробництва продукції бджільництва

Як розводити бджіл, щоб підвищити рентабельність виробництва продукції бджільництва

Оскільки собівартість продукції розраховується як відношення витрат виробництва до кількості виробленої продукції, то зростання останньої одночасно є важливим резервом зниження її собівартості та зростання маси прибутку за умови рентабельного виробництва.
Які ж резерви зниження витрат на виробництво продукції бджільництва? Перш за все, це скорочення витрат на корми. Адже відомо, що для нормальної зимівлі кормові запаси бджолиної сім'ї повинні становити 25—30 кг та ще 5 кг страхового фонду. А вартість кормів складається з вартості меду (за собівартістю) та цукру (за роздрібними цінами). Отже, знижуючи собівартість меду, тим самим знижуємо і вартість кормів. Запаси кормів у вигляді меду повинні становити до 70%, їх доцільно заготовляти у першій половині літа, коли ще не виробляється падевий мед. Простіше цього можна досягти, утримуючи бджіл у багатокорпусних вуликах, заготовляючи для бджолиної сім'ї по одному корпусу меду. Цукор же для поповнення кормових запасів слід використовувати (за потреби) не більше 5—8 кг на бджолину сім'ю, чим досягають здешевлення кормів, попереджують надмірне зношування бджіл та осіннє нарощування кліща вароа (одночасно з бджолиним розплодом), неблагополучну зимівлю від ураження бджіл кліщем осінньої генерації.
Транспортні витрати у структурі собівартості можна дещо знизити, використовуючи замість бензину чи дизельного палива газове, причіпи та напівпричіпи чи спеціальні платформи, останній прийом дає можливість за один раз перевозити на медозбір кілька сотень бджолиних сімей. Доцільність цього прийому особливо ефективна при обслуговуванні пасік промислового типу, за цих умов витрати на одну бджолину сім'ю будуть мінімальними.
Основними ж резервами підвищення рівня рентабельності виробництва продукції є комплекс заходів та прийомів, що сприяють нарощуванню максимальної сили бджолиних сімей до медозбору, від яких за сприятливих умов можна досягти максимальної продуктивності.
Серед основних з них є:
Високий фаховий рівень пасічників.
Підтримання племінної роботи на пасіці на високому рівні з використанням елементів селекції (відбір, підбір), утримання бджолиних сімей, в яких працюють племінні матки.
Створення надійної кормової бази зі створенням квітково-нектарного конвеєра, організації кочівель на медозбір, розширення посівів та посадок нектаро — та пилконосів (кущів, дерев) на угіддях несільсько-господарського призначення (крутосхили, балки, яри тощо).
Утримання бджіл здоровими за рахунок профілактичних та лікувальнихзаходів, попередження отруєння бджіл пестицидами, гербіцидами.
Використання прогресивних технологій у бджільництві багатокорпусне утримання бджіл, у тому числі, касетного типу на спеціальних платформах чи у павільйонах, двохматочне утримання, прийоми об'єднання льотних бджіл з початком медозбору, в тому числі, при шаховому розміщенні вуликів, використання ранніх відводків з послідуючим об'єднанням їх з основними сім'ями з початком медозбору; використання бджолиних сімей-донорів, за рахунок яких створюють сім'ї-медовики, запровадження елементів промислової технологи, електрифікація процесу відкачування меду, максимальна механізація виробничих процесів, комп'ютеризація тощо.
Створення пасік промислового типу з запровадженням прогресивних технологій та глибокої переробки продукції бджільництва, ліній розфасовки меду, розширення асортименту продукції бджільництва та продуктів на її основі (лікарські препарати, питні меди тощо).
Вирішення на законодавчому рівні питания щодо відшкодування пасічникам витрат, пов'язаних із організацією запилення ентомофільних культур.
Підвищення якості (а отже і ціни реалізації продукції бджільництва), у тому числі, недопущения потрапляння в них антибіотиків, важких металів, отрутохімікатів, радіонуклідів тощо.
Вдосконалення ринку меду в Україні (організація ярмарок, вихід на зарубіжні ринки), заготівля продукції бджільництва на державному рівні для здійснення профілактичних та оздоровчих заходів у школах, дитячих яслах. лікувальних закладах тощо, що зрештою сприятиме збереженню генофонду, оздоровлению нації.
Вдосконалення системи маркетингу (планування та встановлення цін, реклама, визначення попиту світовихтенденцій тощо).
Створення кооперативів, відкритих акціонерних товариств з виробництва, переробки та реалізації продуктів бджільництва з розподілом продуктів від виробничої діяльності між власниками акцій.

 

За матеріалами журналу Пасіка