Корзина
1425 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
+380633466164
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Зимують бджоли без вологи у вуликах

Зимують бджоли без вологи у вуликах

В статті бджоляр ділиться своїм досвідом як він видаляє з вулика зайву вологу, бореться з бджолиним кліщем і утеплює вулики на зиму.

Розповім про те, як я видаляю з вулика зайву вологу. Оптимальна сила бджолосім’ї для зимівлі -5-7 рамок (435x300 мм). Стимулюючу підгодівлю бджіл перед зимівлею проводжу відразу ж після відкачування меду, не пізніше 20 серпня, підгодівля за потреби – до 10 вересня не більше 5 кг на одну бджолину сім'ю. Боротьбу з кліщем проводжу в серпні-вересні – варотом, у жовтні-листопаді – тактиком або біпіном 1-2 рази залежно від потреби. Зимують бджоли у вуликах льотками на південь. Гніздо формую біля південного торця 20-рамкового вулика з відступом 6-8 см напроти льотка. Замість стелин над гніздом - підставка з ДВП з оборотом для годівниці-напувалки. Виготовлена вона з пластмаси об'ємом близько 2 літрів, накривається сіткою для збирання прополісу. Через сітку й вентилюється вулик, а в разі необхідності взимку можна спостерігати за клубом і допомогти бджолам медом або пастою, розмістивши їх на сітці.
З обох боків гнізда – заставні дошки або простий "сушняк", який виставляється після збирання бджіл у гніздо, аби бджоли не зачепилися за порожні рамки. Гніздо добре утеплюю мішками з сіном з різнотрав'я (в такому сіні не поселяються миші) або сухим листям з горіха як зверху, так і з боків. Зимують бджоли з обома відкритими льотками на 2-3 бджоли, верхній льоток відкритий повністю і прикритий поліетиленовою пляшкою без горла і денця, якою й вирішується проблема нападу синичок. Окрім цього обрізана пляшка перешкоджає потраплянню холодного повітря, коли вітер дме, як-то кажуть, "в обличчя" бджолосім’ї, а також показує краплини конденсату, який збирається упродовж всієї зими. Волога виходить через верхній льоток і отвір у підставці для годівниці. Результат такої зимівлі – гніздо і весь вулик всередині абсолютно сухі. Підмору наприкінці зими 1,5-2 склянки, витрати корму - 5-8 кг.
Все те, про що я розповів, знають. роблять і отримують хороші результати сотні, тисячі моїх однодумців в Україні. Понад 30 років навчаюся у бджоли, людей, спеціальної літератури, удосконалююсь і від цього маю велику втіху і задоволення від життя.
Коротко про себе – інженер-будівельник. 55 років. З бджолами з 1975 року, з 1989 року пасічникую професійно. Маю 100-120 бджолосімей, бджоли-карпатянки, продукція – від меду до підмору, з реалізацією проблем немає.
Бджоли були моїм захопленням, а з часом стали сенсом життя. Неймовірно радію, якщо хтось скористається моїм досвідом, і особливо молодь.
Маю мрію створити у себе на пасіці куточок розвитку бджільництва свого краю – від дуплянки до електромедогонки.
Добра вам, шановні колеги, і щасливого неспокою на пасічницькій ниві!

М.С.ГРАБАРІВСЬКИИ, с. Брохвичі, Вінницька обл.

 

За матеріалами журналу Пасіка

facebook twitter
Предыдущие статьи