Корзина
1438 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Вода для бджіл. Вороги та шкідники бджіл.

Вода для бджіл. Вороги та шкідники бджіл.

Яку воду можна використовувати для бджіл, чи потрібно бджолам давати кислу («мертву») воду і хто є природніми ворогами бджіл - дізнайтесь із статті.

Яку воду можна використовувати для бджіл, чи потрібно бджолам давати кислу («мертву») воду і хто є природніми ворогами бджіл - дізнайтесь із статті.

Хочу розповісти про воду, яку можна використовувати для бджіл. У цьому питанні не треба нехтувати санітарією! Вода потрібна бджолі, як і людині. Бджола знайде воду, але де і коли? I скільки часу вона на це витратить? Я пробував різні методи. То ставив воду у вулики, то біля них. Але мене завжди щось не влаштовувало.
Тепер я даю воду через гніт, який бере її з пляшки прямо перед льотком. Щодня бачу, скільки води «взяв вулик». Бджолам нікуди не треба летіти. Немає втрат бджіл. Вода гарно прогрівається сонцем.
Навесні (а для профілактики і влітку) я даю кислу («мертву») воду відразу після вильоту бджіл. Так лікую нозематоз. Влітку разом із звичайною водою даю «живу воду». Спосіб одержання такої води відомий уже давно. Все це сприяє підвищенню ефективності пасіки.
Але не варто забувати про ворогів бджіл. Відомо, що до водопою бджіл злітаються оси. До речі, коли бджоли сідають на зиму, оси (ті, які зимують і які особливо небезпечні) працюють. Вони без перешкод проходять до вуликів та знищують багато бджіл.
Ще я помітив, що на бджіл вранці біля водопою полює також і жаба (яка ще не лягла спати на день). Вона поїдає бджіл, які летять на водопій першими.

Б. В. КОРОТЯ, м. Київ

facebook twitter
Другие статьи