Корзина
1437 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Навіщо весняні обльоти бджіл.

Навіщо весняні обльоти бджіл.

Допомога бджолам весною.

Стаття дає вам можливість дізнатися які бувають обльоти бджіл, навіщо вони потрібні та коли проводити перший масовий обліт бджіл після зимівлі.

Обльоти бджіл поділяються на орієнтовні, очисні, ранні, надранні, кімнатні, осінні. Кожний обліт має своє призначення, але зазвичай основним його завданням є очищення кишківника бджіл від калових має, рідше – спрага.
З настанням весни і потеплінням бджоли потребують термінової допомоги. Пасічник має винести вулики із зимівника, підготовити територію пасічного точка, прибрати сніг, посипати навколо вуликів попелом, розтрусити сіно, солому чи листя – зробити все, аби сніг швидше танув.
Очисний обліт - перший масовий обліт бджіл після зимівлі. Проводять його в теплий весняний день за температури повітря в тіні 6-8°С. Триває він зазвичай від 20 хвилин до 1 години. За його характером визначають силу бджолиної сім'ї та її стан. Так, якщо бджолина сім'я перезимувала благополучно, вона сильна й здорова, перший весняний обліт проходить дружно і швидко. Коли ж за зиму бджоли виснажилися, ослабли, то обліт проходить неорганізовано і довго. А якщо сім'я ще й втратила матку, то бджоли повзають по стінках вулика, злітають недружно і одразу повертаються до вулика.
Пасічник має обов'язково спостерігати за обльотом бджіл, адже обліт для нього – це справжнє свято. Однак, якщо не відчувається повноцінного життя бджіл (бджоли довго повзають на прилітній дощечці, опроношуються) – сім'я перезимувала незадовільно і їй в першу чергу треба надати допомогу.
Під час весняного обльоту бджіл, які зимували у вуликах тільки з нижніми льотками, виставляють вулик так, щоб сонце добре його прогріло зверху донизу. Для поліпшення умов обльоту бджіл їх треба обкурити, щоб вони набрали в зобики меду. Слід пам'ятати, що краще облітується сім'я і при цьому менше гине бджіл, коли температура повітря знижується.
Після весняного обльоту слід максимально скоротити гнізда, дати корм чи розпечатати стільник біля розплоду, очистити дно вулика і добре його утеплити. Обов'язково слід перевірити наявність матки.
Для захисту бджіл від синиць на льоток під кутом навішують шматок автошини 20 x 15 см, у якому посередині вирізують отвір діаметром 15 мм. Увечері цього ж дня слід дати цукровий сироп з хвоєю по 0,5 літра на бджолину сім'ю. Вставляють внутрівуликові напувалки (бажано з талою водою), розчинюють у ній 5 г солі на 1 літр води.

facebook twitter
Другие статьи