Корзина
1425 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
+380633466164
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Кліщ у собак - піроплазмоз. Як уникнути укусу кліща.

Кліщ у собак - піроплазмоз. Як уникнути укусу кліща.

Кліщі - паразити, які провокують виникнення небезпечних захворювань у собак і кішок. Піроплазмоз - смертельно небезпечне захворювання, яке переносить іксодовий кліщ.

Усім нам відомо, що кліщі - паразити, які провокують виникнення небезпечних захворювань. Тому дуже важливо володіти інформацією, про те, як можна виявити кліща, і як з ним боротися. Піроплазмоз - смертельно небезпечне захворювання, яке переносить іксодовий кліщ. Хоча ця хвороба добре вивчена і є високоефективні засоби для лікування, піроплазмоз часто закінчується летально, як правило, через те, що тварину доставили у ветеринарну клініку занадто пізно. Чим довше протікає піроплазмоз, тим важче наслідки для організму собаки. Збудники хвороби - одноклітинні паразити піроплазми, які потрапляють в організм з укусом кліща. Піроплазми знаходяться в слинних залозах кліща і при укусі кліща разом зі слиною попадають у кров. Ця хвороба собак і кішок має яскраво виражений сезонно-піковий характер: тепла пора року (весна-літо). Пік захворюваності припадає на травень-червень і серпень-вересень. Зазвичай кліщі нападають на собак під час вигулу собаки в місцях, зарослих чагарником або високою травою. Щойно прикріплений кліщ, розміром не більше шпилькової головки, насмоктавшись крові, може досягати розміру великої квасолі.

Що ж робити, якщо ви все-таки виявили кліща на своєму улюбленцю після вигулу собаки? Ні в якому разі не можна намагатися висмикнути кліща, тому що при цьому виривається тільки тільце, а головка залишається, тим самим провокуючи запальний процес. Для видалення кліща на нього треба капнути яким-небудь маслом, спиртом, бензином. Через кілька хвилин кліщ або відпаде сам, або послабить хватку, і тоді його можна витягти (бажано за допомогою пінцета). Після видалення кліща обробіть ранку 5% розчином йоду. Після видалення кліща, потрібно уважно спостерігати за здоров'ям тварини, і по кілька разів на день вимірювати температуру.

Інкубаційний період піроплазмозу триває 6 - 10 діб. Перебіг хвороби найчастіше гострий, але може бути хронічним, а також дуже гострим, коли собаки гинуть за лічені дні. При виявленні перших симптомів необхідно негайно звернутися до ветеринарного лікаря для підтвердження діагнозу і терміново братися за лікування. Симптомами, на які необхідно звернути увагу є: підвищення температури тіла собаки до 40-42 градусів, апатія і відмова від їжі. Також, якщо у собаки з'явилися домішки крові в сечі, пожовтіння видимих ​​слизових і білків очей, необхідно негайно показати собаку ветеринарному лікареві.

У лікуванні застосовуються препарати групи органічних барвників. Для зняття інтоксикації і підтримки організму використовують велику кількість лікарських засобів - сольові розчини, вітаміни, серцеві препарати. Тривалість лікування залежить від стану пацієнта. Відновлювальний період триває не менше одного місяця і вимагає проведення контрольних аналізів.

Існують також чесоточні кліщі, що викликають коросту. При цьому захворюванні шкіра покривається червоними плямами, які потім перетворюються на бульбашки. У таких випадках необхідно поголити собаку і лікувати її лікувальними ваннами і мазями, прописаними ветеринаром. Є кліщі, які вражають вуха тварини (отодектоз), що призводить до виникнення отиту у собаки.

facebook twitter
Предыдущие статьи