Корзина
1425 отзывов
  • "Медовый Рай"
  • Статьи
  • Хіонат лікує дисплазію тазостагнового суглобу собак. Досвід застосування препарату.
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
+380633466164
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Хіонат лікує дисплазію тазостагнового суглобу собак. Досвід застосування препарату.

Хіонат лікує дисплазію тазостагнового суглобу собак. Досвід застосування препарату.

В статті представлена інформація про досвід застосування Хіонату для лікування дисплазії тазоберденого суглобу в собак.

Хіонат (Байєр) ефективно застосовується при різних захворюваннях суглобів собак. В даній статті детально викладено досвід використання ліків для суглобів собак Хіонат при лікуванні дисплазії кульшового суглоба у собак. Описано три клінічних випадку, в яких спостерігалося поліпшення стану тварин вже після другого внутрішньовенного введення 20мг Хіонату ®.

Огляд літератури і введення.
Діючою речовиною Хіонату є Натрію Гіалуронат - натрієва сіль гіалуронової кислоти. В організмі Гіалуронат Натрію синтезується синовіоцити. З хімічної точки зору, це несульфатованих глікозаміноглікан (макромолекула, складена з повторення дісахарідних одиниці N-ацетіламіноглікана і гіалуронат натрію). Схожість хімічної структури цих молекул з молекулами води забезпечує високий ступінь в'язкості синовіальної рідини. Довгі ланцюжки молекул гіалуронат натрію заповнюють міжклітинні простору синовіальної мембрани, забезпечуючи таким чином пружну рідку зв'язок між капсулою суглоба і суглобовим хрящем. Гіаліновий хрящ при цьому стає більш еластичним і пружним.

Гіалуронат Натрію володіє також протизапальними ефектами, такими як:
- Пригнічення міграції та проліферації лімфоцитів
- Придушення синтезу простагландинів
- Пригнічення фагоцитарної активності гранулоцитів
- Пригнічення дії інтерлейкінів
- Придушення синтезу вільних радикалів

Перераховані вище властивості пояснюють болезаспокійливий ефект, який настає після застосування Хіонату ® (гіалуронат натрію) при гострому артриті.
Планета біо зібрала для Вас величезну кількість прикольних фото кішок: шотландські кішки фото, кішка російська, сіамські кішки фото, висловухі кішки, фото голубої кішки і навіть сфінкси.

Наявність тривимірної мережі ланцюжків гіалуронат натрію в структурі синовіальної мембрани дозволяє їй здійснювати регуляцію складу синовіальної рідини. Синовіальна мембрана забезпечує дифузію рідини і поживних речовин між суглобовим хрящем і судинної мережею і запобігає проникненню лейкоцитів і високомолекулярних білків в синовіальну рідину.

Захист синовіальної мембрани обумовлена активністю сіновіоцітов, які фагоцитують чужорідні речовини і токсини, знищуючи їх дією власних лізосомальних ферментів. Прямий або непрямий вплив на суглобовий хрящ може привести до пошкодження сіновіоцітов і хондроцитів, внаслідок чого відбудеться звільнення катаболических ферментів. Це, в свою чергу, спричинить зменшення вироблення гіалуронат натрію і руйнування колагенової мережі. В результаті, буде спостерігатися запальна реакція, що супроводжується набряком, болем, міграцією лейкоцитів, а також виникнуть серйозні порушення функцій самого гіалінового хряща.
Одним з поширених захворювань опорно-рухового апарату собак є дисплазія кульшового суглоба. В ході розвитку дисплазії тазостегновий суглоб собаки піддається процесу дегенерації, природа якого ще недостатньо добре вивчена. У зв'язку з тим, що така патологія характерна саме для кульшового суглоба, є припущення, що її розвиток пов'язаний з анатомічними особливостями будови суглобової западини і голівки стегнової кістки. Крім того, у розвитку захворювання має значення фактор швидкого зростання собаки, в період якого для правильного формування кісток і суглобів тварині необхідна дієта, багата кальцієм і білком. Характер поверхні, на якій тварина проводить більшу частину часу, також є важливим патогенетичним фактором. Зміна цих факторів може сприяти розвитку явищ дисплазії і патологій задніх кінцівок.

В процесі розвитку дисплазії кульшового суглоба гіаліновий хрящ піддається руйнуванню через значні дегенеративні процеси, що переважають у ньому. Клінічні ознаки дисплазії можуть проявлятися по-різному. Вони можуть виникати у тварин у віці до року і швидко прогресувати. Можливо також поява клінічних ознак дисплазії в більш ранньому або більш пізньому віці з менш вираженою прогресією і періодичне їх загострення протягом життя тварини. Встановлено, що дисплазія є генетично успадковані захворюванням. При діагностиці дисплазії слід враховувати, що ознаки захворювання, що має зв'язок з різноманітними екзогенними і генетичними факторами, можуть значно варіювати. При проведенні досліджень найбільшу увагу ми приділили випадків прояву гострого больового синдрому та функціонального ураження задніх кінцівок у молодих собак різних порід з дисплазією у різних стадіях розвитку.

Матеріали і методи.
У всіх описаних випадках в якості джерела гіалуронат натрію використовувався Хіонат (Байєр). Такий вибір був пов'язаний з можливістю внутрішньовенного введення Хіонату ® і відсутністю анафілактичної реакції на його повторне введення, що забезпечується високим ступенем очищення Хіонату ®.

Опис історій хвороби.
Історія хвороби 1, Щеня ротвейлера, 5 місяців

Клінічні ознаки і рентгенологічні дані.
Функціональне поразка задніх кінцівок, яскраво виражена хворобливість і реакція на відведення задніх кінцівок. Рентгенологічне дослідження кульшових суглобів: 3-4 ступінь дисплазії, наявність мікропереломів на колі суглобової западини із значним ростом сполучної тканини.

В. Лікування

1,0 мг дексаметазону внутрішньом'язово: відсутність поліпшення.

20 мг Хіонату ® внутрішньовенно.

На другий день після введення препарату стан собаки покращився, тварина спирається на задні кінцівки, але відчуває при цьому деякі труднощі.

На 4-й день проведена повторна ін'єкція Хіонату ®.

На сьомий день після початку лікування ознаки захворювання повністю зникли. Больова реакція відсутня, рухова здатність покращилася. Спостерігається деяке обмеження свободи рухів задніх кінцівок.

Подальші введення препарату проводилися кожні десять днів (усього 6 ін'єкцій). Після четвертого введення клінічні ознаки дисплазії повністю зникли. Тварина з легкістю бігати і стрибати. Власникам було рекомендовано містити собаку на твердому підлозі і годувати її низькокалорійними кормами для запобігання появи надмірної ваги. Рекомендувалося також уникати фізичних навантажень, таких як стрибки і подолання довгих дистанцій.

Тварина спостерігалося протягом наступних 8 місяців. Був відзначений нормальний ріст і хороший розвиток мускулатури. Ніяких симптомів захворювання в цей період не спостерігалося. При помірних навантаженнях собака рухалася вільно.

Подальша рентгенограма підтвердила відсутність нових змін в морфології суглоба після закінчення лікування.

Історія хвороби 2, Щеня Датського Дога, вік - 145 днів

Клінічні ознаки і рентгенологічні дані.
Серйозні проблеми з опорою на кінцівки, утруднення руху, больова реакція на відведення задніх кінцівок, ознаки дефіциту кальцію: перлинниця на ребрах, виступаючі суглоби, викривлення пальців на лапах і збільшення кутів зап'ястних суглобів. На рентгенографії тазостегнових суглобів наявність дисплазії 2-го ступеня. Згладжений кут нахилу головки стегнової кістки.

В. Лікування
Рекомендовано введення колоїдного кальцію і вітаміну Д кожні 2 дні. Відповідна реакція стану тварини відбулась досить швидко і проявилася зменшенням кутів зап'ястних суглобів і випрямленням пальцевих фаланг. У перший день лікування також було введено 20 мг Хіонату ® внутрішньовенно. Наступні введення проводилися на 18-й, 36-й і 60-й день. Після другого введення препарату зникли ознаки больового синдрому. Незважаючи на те, що рухи тварини ще сильно відрізняються від нормальних, власники відзначають істотне поліпшення стану. Через чотири місяці після початку лікування повторна рентгенограма не виявила жодних змін в морфології суглобів.

Історія хвороби 3, Метис, вік - 16 міс.

Клінічні ознаки і рентгенологічні дані
Кульгавість на ліву задню лапу. Ступінь свободи рухів задніх кінцівок зменшена. Спостерігається яскраво виражена больова реакція і функціональне ураження задніх кінцівок (тварина залишалося в лежачому положенні, пересуваючись підтягуванням задніх кінцівок). Собака отримувала нестероїдні протизапальні препарати (без консультації з фахівцем), що привело до деякого поліпшення стану, вираженого в поверненні свободи рухів. Однак після фізичного навантаження всі симптоми захворювання поновилися. Власникам було рекомендовано припинити лікування нестероїдними протизапальними препаратами.

В. Лікування
Одноразове введення 20 мг Хіонату ® внутрішньовенно.
Стан тварини покращився через добу після застосування препарату. Через 3 дні собака отримала таку ж фізичне навантаження, як і раніше (активний вигул), при цьому не було помічено ні ознак болю, ні функціонального погіршення. Повторна доза препарату вводилася через 7 днів. За 4 наступні тижні у тварини не спостерігалось ніяких симптомів захворювання.

Обговорення результатів і висновок щодо застосування Хіонату ® для лікування дисплазії кульшового суглоба у собак.
Беручи до уваги результати досліджень в описаних випадках, а також більш пізні спостереження, ми зробили висновок, що Хіонат мав істотний вплив на послаблення симптомів дисплазії та відновлення функції суглоба у випадках, не пов'язаних з переродженням кістково-хрящової тканини (асептичний некроз головки стегнової кістки). Захисні та протизапальні властивості Хіонату ® підтверджені клінічним поліпшенням сотояния собак, у яких була діагностована дисплазія кульшового суглоба і нормальними показниками росту тварин з дисплазією кульшових суглобів в початковій стадії.

Застосуваннhttp://prom.ua/cabinet/product/edit/1016503я Хіонату ® не призводить до повної ліквідації патології суглоба, але воно значно затримує дегенеративний процес. Така дія препарату в поєднанні з болезаспокійливу ефектом дозволяє тварині швидше повернутися до максимально нормального стану з урахуванням обмежень кожного конкретного випадку.

facebook twitter
Предыдущие статьи