Корзина
1474 отзыва
"Медовый Рай"(наша компания предлагает широкий выбор ветеринарных и пчеловодческих препаратов)
+380973267924
+380666943081
  • "Медовый Рай"
  • Статьи
  • Як часто робити обробку бджіл проти варроатозу. Як продезінфікувати вулик безпечніше для бджіл.

Як часто робити обробку бджіл проти варроатозу. Як продезінфікувати вулик безпечніше для бджіл.

Як часто робити обробку бджіл проти варроатозу. Як продезінфікувати вулик безпечніше для бджіл.

У 2010 році я почав займатися бджолами. Але восени, десь на початку листопада (було тепло), від мене відлетіла сім'я бджіл, залишивши після себе п'ять запечатаних маточників і більше півсотні бджіл, які не встигли вилупитися. Деякі вже проклюнулись і так застигли, інші були запечатані, а в деяких запечатаних комірках була сіра рідина, нібито личинка згнила. Сильного смердіння не було, такого, яке буває при американському гнильці. Всі ці комірки і маточники я видалив і спалив. Порадьте мені, будь ласка, як можна продезінфікувати стільники і вулик простіше і безпечніше для бджіл та бджолопродуктів?
А. ЛОПУХОВ, м. Докучаєвськ, Донецька обл.

Т.М. Єфіменко: Спочатку хочу дещо пояснити щодо випадку, який трапився з бджолосім'єю восени. Причиною осіннього злітання сім'ї бджіл може бути сильна закліщеність. Злітання – це прояв інстинкту збереження у бджіл.
Запечатані маточники свідчать про те, що ймовірно у бджолосім'ї загинула матка, тому бджоли їх заклали. Щодо сірої рідини у комірках зазначу, що, на жаль, без аналізу не можна визначити справжню причину. Але ймовірніше це не ознаки гнильцю чи іншої хвороби, а ознаки того, що личинки, залишені бджолами, просто загинули і почали розкладатися.
Надалі задля здоров'я бджіл раджу Вам, шановний пасічнику, обробляти бджолосім'ї проти кліща двічі на рік. Деякі бджолярі залишають протикліщеву обробку на серпень, бо бояться обробляти тоді, коли йде медозбір. Але у серпні сім'я вже складається з бджіл, які йдуть у зиму. Треба знімати кліщів з попереднього покоління бджіл – у липні, відразу після відкачування меду. Тоді ті бджоли, що підуть у зиму, не будуть ослабленими кліщем, краще зимуватимуть.
Тепер щодо дезінфекції. Є дуже простий і дієвий засіб – 5 -10%-ний розчин кальцинованої соди (0,5-1 кг соди додають на 10 л води). До цього розчину можна ще додати хлору («Білизни») - 0,5-1 л на 10 л води. Попередньо очистіть рамки і дерев'яні частини вулика стамескою від воску, прополісу, а потім добре змочіть все розчином, що ви приготували для дезінфекції. Залишіть на 30 хв., а потім дерев'яні частини вулика можна протерти мокрою ганчіркою, змоченою в чистій воді.
Такий спосіб дезінфекції дозволяє знищити спори грибів, бактерій, мікроспорідій.
Дезінфекцію роблять у гумових рукавицях.