Корзина
1437 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Медозбір. Підготовка бджіл

Медозбір. Підготовка бджіл

Про початок головного медозбору свідчать, передусім, показники контрольного вулика. Якими мають бути ці показники та як підготувати бджіл до головного медозбору читайте далі...

Основними рослинами в різних зонах України, що забезпечують медозбір є: акація біла, еспарцет, гречка, буркун, коріандр, конюшина, соняшник та ін. Про початок головного медозбору свідчать, передусім, показники контрольного вулика. Льотна активність бджіл посилюється, вони повертаються з ношею важкими, з опущеним черевцем, повільно пересуваються до льотка.
З початком медозбору при силі сім'ї у вуликах-лежаках 13 - 14 вуличок проводять одноразове розширення гнізда. При цьому всі рамки гнізда зсовують до протилежного від льотка боку, проти льотка ставлять рамки з вощиною (до п'яти) та стільники. На вощині швидко відбудовуються стільники, які освоює матка, ройовий стан бджолиної сім'ї не проявляється, скорочуються затрати праці, а продуктивність бджолиних сімей зростає більше ніж на 10%.
В цей час, коли ще відсутня падь, на бджолину сім'ю, яку утримують у вулику-лежаку заготовляють хоч би по 3 - 4 стільники з запечатаним медом, а для сімей в багатокорпусних вуликах – не менше одного корпусу з медом для зимівлі.
Не допускають потрапляння в мед зимових запасів, стільники з ними ще перед медозбором періодично розпечатують та згодовують бджолам. Забезпечують пасіку необхідною кількістю стільників, своєчасно розширюють гнізда, пам'ятаючи, що просторе гніздо рефлекторно впливає на посилення льотної активності бджіл по збору нектару.
Деякі бджолярі вдаються до тимчасового обмеження яйцекладки маток, ізолюючи її на кількох рамках. До цього прийому слід вдаватися з пересторогою, адже можна ослабити сім'ю до наступних медозборів.
Відомо, що лише сильні бджолині сім'ї на медозборі сповна реалізують свій потенціал, адже в таких сім'ях бджоли краще розвинуті, мають більше воло, вони літають на більшу відстань за нектаром, маса бджіл більша порівняно зі слабкими, адже у них (сильних) менша кількість бджіл, які зайняті на вигодовуванні розплоду.
Якщо не вдалося наростити достатню силу сімей до медозбору, вдаються до об'єднання кількох сімей, підсилення льотними бджолами, закритим розплодом тощо. Можна об'єднати льотних бджіл двох бджолиних сімей середньої сили. Їх ставлять поряд, з початком медозбору одну з сімей відносять на деяку відстань (їм дають воду), а в сім'ї, що залишилася на місці, на деякий час ізолюють матку. Льотні бджоли віднесеної сім’ї підсилять ту, що залишилася на місці, формується сім'я-медовик, що сповна використовує медозбір. Вживають заходів щодо стимулювання роботи маток, щоб не допустити надмірного ослаблення бджолиних сімей після медозбору.

facebook twitter
Другие статьи