Корзина
1438 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Як отримати екологічний мед з пасіки

Як отримати екологічний мед з пасіки

В даній статті досвідчений бджоляр М.Д.Ферштей ділиться своїм досвідом як отримати екологічно-чистий мед, при цьому забезпечивши бджолам захист від кліща вароа.

Пасікою займаюся уже понад тридцять років. Всякого бувало: скажімо, з кліщем вароа боровся, як і всі пасічники, в основному щавлевою кислотою, якою зазвичай оббризкував кожну рамку. Це було нелегке заняття, та й мої бджілки від таких "водних процедур" були не в захваті. Застосовував й інші препарати. Звичайно й результати були різними. Увесь той період мене не покидала думка, як же відмовитися від хімії? Та я продовжував завідувати домашньою хімветлабораторією. Але один випадок змусив мене прийняти остаточне рішення. Справа в тому, що сусідка попросила в мене екологічно чистого меду для лікування трирічної дитини. Тоді й постало переді мною запитання: чи можу я мед зі своєї пасіки назвати екологічно чистим? Адже окрім кліща вароа мені доводилося проводити профілактику й проти інших хвороб бджіл, причому різними засобами. Результати зоотехнічного методу мене не задовольнили. Почав використовувати препарат КАС-81, тобто екстракт хвої, але згодом зрозумів, що при згодовуванні його з сиропом проблема повністю не усувається. Тому вирішив використати хвою "глобальним" методом. Узимку після новорічних свят, коли ялинки викидають з осель, я, маючи готовий матеріал, взявся за роботу. Обрізував соснові гілки, просушував їх і перемелював на борошно. До речі, цю роботу можна виконувати на будь-яких подрібнювальних апаратах, починаючи із звичайних селянських жорен до кавомолок. Такого борошна слід заготовити з розрахунку 100 г на одну бджолину сім'ю.
Навесні, після першого обльоту бджіл, поки ще кліщ не зайшов у чарунки, я виготовляю мішечок із марлі і насипаю в нього хвойного борошна. Потім витягую кожну рамку над гніздом і струшую це борошно прямо на бджіл. У такий спосіб рамки, які є в гнізді, обробляю з обох боків. Матку не ізолюю, а навпаки, й її обробляю.
Суть цього методу полягає в тому, що рано навесні кліщ майже увесь знаходиться на бджолах, бо він у чарунки ще не зайшов. Запах же хвої примушує його рухатися, а заодно на свої присоски він набирає розпиленого борошна хвої і вдруге вже не може вчепитися в тіло бджоли. На дно я кладу картонну підкладку змащену будь-яким жиром. Вона й служить збирачем кліща.
Через 5—6 днів цю процедуру повторюю. Така ранньовесняна обробка борошном хвої та постійне зберігання полину під рамками, з боків і на стелі вулика дозволяють досить успішно обходитися без хімічних засобів.
А враховуючи те, що полин є чудовим засобом проти нозематозу, та поєднуючи хвою і полин, а також, звичайно, дотримуючись санітарних вимог, можна упевнено сказати, що мед з такої пасіки буде екологічно чистим.
Працюйте, експериментуйте і будьте здорові!

facebook twitter
Другие статьи