Корзина
1437 отзывов
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Прослуховування бджіл. Поведінка бджіл в лютому.

Прослуховування бджіл. Поведінка бджіл в лютому.

Починаючи з лютого потрібно прослуховувати бджіл. Як робити прослуховування бджіл, яка їх поведінка вважається ненормальною, що вона означає і про причини неблагополучної зимівлі окремих сімей читайте далі...

 

Починаючи з лютого прослуховують кожну сім'ю бджіл або вибірково (до 10%) за допомогою гумової трубки товщиною 8—10 мм. Один кінець трубки вставляють у верхній льоток, а другий — у вухо. Якщо чутно тихий, рівний шум, то це значить, що зимівля проходить нормально.
Якщо на тлі рівного, тихого шуму зрідка будуть чутні звуки окремих бджіл, то це показуе, що деякі з них вийшли із клубу. Наприкінці зимівлі, коли в сім'ях з'явився розплід, така поведінка бджіл є нормальною, але всередині її — це ознака можливого розпаду клубу й виникнення у бджіл проносу.
У неблагополучно зимуючих сім'ях чутний підвищений шум. Таким сім'ям дають воду й підсилюють вентиляцію, відкривають нижній і верхній льотки на всю ширину. У вулику без верхніх льотків роблять вгорі отвір розміром 8—10 кв. см, для чого відвертають холстик у передньої стінки вулика.
Голодуючі сім'ї, що перебувають на краю загибелі, видають тихий шум, схожий на шелест сухого листя.
Прослуховування бджіл непокоїть їх, тому роблять це дуже обережно й не часто, а при гарній підгодівлі бджіл до зими прослуховують для контролю тільки 3—4% всіх сімей. Причини неблагополучної зимівлі окремих сімей можуть бути наступні: у вулик потрапили миші; сім'я зайво утеплена й відчуває задуху, у вулику вогкість; із другої половини лютого й до кінця зимівлі недолік вентиляції; недоброякісний корм і недолік вологи. Якщо бджоляр правильно визначить причину занепокоєння бджіл, то вжиті заходи, звичайно, дають можливість сім'ї продовжувати зимівлю нормально.
У другій половині зимівлі, після 20 лютого, відвідують зимівник частіше — кожні 10-12 днів. Чим ближче до весни, тим сутужніше бджолам. Пройшло вже більше 5 місяців зимівлі, враховуючи від дня останнього осіннього обльоту. Бджоли на протязі цього періоду харчувалися, але не випорожнювалися, тому калове навантаження їх до 1 березня стає значним. Може з'явитися пронос, і загине багато бджіл. У більшості випадків це є результатом неякісного корму. 3 20—25 березня в сім'ях з'являється розплід, матки починають відкладати яйця. Частина бджіл вигодовує розплід і посилено харчується, перевантажуючи кишківник каловими залишками. Бджоли, що вигодували перший розплід, зазвичай проносять і частково гинуть до весняного виставлення. На щастя, кількість першого розплоду буває невеликою, і бджіл гине небагато. Для годівлі розплоду бджоли мають потребу у воді. У пошуках її вони виходять із льотків і гинуть на підлозі зимівника. У цей час кожна сім'я може втратити до сотні бджіл і більше.За матеріалами журналу Пасіка

facebook twitter
Другие статьи