Корзина
1434 отзыва
Контакты
"Медовый Рай"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380666943081+380973267924
+380445257075
Анна, Марина-консультанты.
УкраинаКиевул. Стратегическое шоссе,35
Карта

Що означають мертві бджоли після зимівлі. Миші у вулику.

Що означають мертві бджоли після зимівлі. Миші у вулику.

При зовнішньому огляді вуликів наприкінці зимівлі на підлозі зимівника можна побачити спочатку небагато, а до кінця зимівлі й більше мертвих бджіл, а у місці зимівлі бджіл - мишей. Що робити?

 

У другій половині й наприкінці зимівлі відвідують зимівник один раз у 10 днів, а за потреби й частіше. При зовнішньому огляді вуликів у цей час на підлозі зимівника можна побачити спочатку небагато, а до кінця зимівлі й більше мертвих бджіл. Це показує, що в сім'ях з'явився розплід, бджоли виходять із вуликів у пошуках води й гинуть. У цей же час можна побачити, що бджоли сидять на верхньому льотку, а окремі на зовнішній стінці. Це сім'ї, що страждають від зайвого утеплення й недоліку вентиляції. Неблагополучно зимуючим сім'ям негайно надають допомогу.
Сім'ї, у які потрапили миші, виносять із зимівника в тамбур або на вулицю й виганяють мишей. Для цього в тому місці гнізда, де немає бджіл, відкривають полотнину і гачком із дроту, просунутого в льоток, намагаючись не зачепити бджіл, лякають мишей, які й виходять через верх вулика. Після цього, якщо у вулику є не обсиджені бджолами рамки, їх обережно видаляють, тому що в них, як правило, розміщалися миші. Такі рамки до подальшого використання непридатні. Сім'ям, у яких бджоли виходять із верхніх льотків назовні, бруднять випорожненнями стінки біля льотків, і сильно, як улітку, шумлять, підсилюють вентиляцію й дають воду. Для цього підвішують пляшку з водою до самого верхнього льотка, а в льоток просовують марлевий ґніт-жгутик. Воду дають і іншим способом. Намочують у воді шматок вати, загорнений у марлю, віджимають його так, щоб з його не текла вода, і кладуть на рамки, під полотнину, на край клубу бджіл. Ці міри добре заспокоюють бджіл. Сім'ї, які сильно хвилюються й після посилення вентиляції й дачі води, потрібно винести із зимівника й по можливості дати понадранній, а в крайньому випадку кімнатний обліт. Кімнатний обліт не спосіб догляду за бджолами, а надзвичайний захід порятунку сім'ї від загибелі.

facebook twitter
Другие статьи